Arama Site Ağacı Anasayfa
 
HavaDurumu-BugünHavaDurumu-YarınHavaDurumu-3.GünHavaDurumu-4.Gün
 
 


Kültürel Faaliyetlerimiz

- Enerji Tasarrufu Haftası : 16 Ocak 2014 tarihinde çocuklara yönelik enerji tasarrufu ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır.
- Sivil Savunma Günü : 28 Şubat 2014 günü çocuklara Sivil Savunma konusunda bilgilendirme yapılmıştır.
- Dünya Kadınlar Günü : 17 Mart 2014 tarihinde Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi Tv-Video Salonunda kadınlarımızı anlatan video gösterisi sunulmuştur.
- İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma : 12 Mart 2014 tarihinde Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi Küçük Konferans Salonunda video gösterisi sunulmuştur.
- Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası : 18/20 Mart 2014 tarihleri arasında Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi Sergi Salonunda Kitap ve Resim sergisi düzenlenmiştir.
- Nevruz Bayramı : 21 Mart 2014 tarihinde Postane Meydanından Öğretmenevi önüne kadar yürünmüştür. Daha sonra Öğretmenevi önünde çeşitli etkinlikleri içeren şenlik düzenlenmiştir.
- Kütüphaneler Haftası : 31 Mart / 06 Nisan 2014 tarihleri arasında kutlanan, Kütüphaneler Haftasının ilk günü açılış programı düzenlenmiştir. Bu programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılmıştır. Daha sonra ilkokul öğrencileri tarafından şiirler okunup, tiyatro gösterisi sunulmuştur. Yine aynı gün kütüphaneden en çok yararlanan ve en çok kitap okuyan  okuyuculara çeşitli hediyeler verilmiştir. Son olarakta kitaplardan oluşan serginin açılışı yapılmıştır. İkinci günü 81 ilde okuyoruz sloganı ile 12:30 - 13:00 saatleri arasında Postane Meydanında halkımızın katılımıyla sessiz kitap okuma etkinliği gerçekleştirilmiştir. Üçüncü günü çocuklara yönelik masal tiyatrosu gösterimi yapılmıştır. Dördüncü günü Sakatlar Derneği ve Gazi Huzur Evi ziyaret edilmiştir. Hafta boyunca sergimizi ve Kütüphanemizi gezmek için okullardan ve halkımızdan çok sayıda ziyaretçi gelmiştir.
- Sağlık Haftası : 9 Nisan 2014 tarihinde çocuklara yönelik diş sağlığı ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır.
 


Bu site Kültür ve Turizm Bakanlığı Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.
Bu sayfa 3540 kez gösterilmiştir.